Образотворче мистецтво та дитяча психологія

Дивлячись на шедеври світової скарбниці образотворчого мистецтва, ми захоплюємося багатим внутрішнім світом художників, який знайшов відображення в їх полотнах. Але не можна забувати про те, що навіть погані малюнки теж відображають настрій, внутрішній світ кожної людини, її бачення навколишнього світу. Це повною мірою відноситься до дітей. Їх перші експерименти з фарбами, ручками, олівцями, фломастерами і взагалі всім, що залишає сліди (навіть палець на замерзлому вікні) можуть тішити, радувати, веселити, засмучувати, якщо мова йде про зіпсовані меблі і дорогі шпалери. А цим малюнкам, часто нічим не примітним, треба приділяти більше уваги з точки зору розвитку особистості.

Хто заважає дитині розвиватися?

Як не дивно і сумно, саме дорослі - батьки і найближчі родичі нерідко вбивають творчий початок в дитині. Одні махають рукою, мовляв, яка нісенітниця. Інші намагаються реалізувати через дитину свій перфекціонізм, змушуючи дитя прагнути до детального і адекватного відображення навколишнього світу.

Взагалі вважається, що творчий розвиток дитини в даному напрямку має кілька етапів. Перший починається у віці двох років. Цим весь творчий розвиток дитини може й обмежитися, якщо лаяти його за зіпсовані шпалери, меблі і так далі. Це жахливо, коли цілі покоління сімей ростуть "дисциплінованими", але нездатними ні до якої самостійної творчої діяльності.

З іншого боку, зараз все ще модно у своїй дитині визначати таланти. Ні, шукати їх, виявляти і допомагати дитині розвивати потенційні здібності потрібно, однак не з маніакальним завзяттям. Деякі поспішають відразу мольберт дитячий купити, як тільки дитина взяла у руки олівець. Насправді досить великого аркуша паперу. Головне, не намагатися вчити дитину по-своєму. Фахівці, зокрема, Елла Прокоф'єва, запевняють, що до шести-семи років дитина може обійтися і без вашої діяльної участі в малюванні і краще не заважати їм, побоюватися будь-якого негативного досвіду. Іноді вони просять показати, як малюється що-небудь, але своїм "мегаталантом" затуляти дитячі пошуки не можна. Найкраще в такому випадку ненадовго взяти їх руку з пензлем у свою і малювати нехитре зображення. І, до речі, якщо дитина до 4 років малює чорним, любить малювати чорною фарбою - це НОРМАЛЬНО!

Якщо ви не напартачили, і ваша дитина розвивається в цьому плані гармонійно, що настане момент, коли вона захоче освоїти малювання на більш високому рівні. Ось тоді мольберт дитячий купити - добра справа! Дитині буде дуже комфортно. Зазвичай такий період настає близько семи років. Буває, інтерес до мистецтва "прокидається" до 11 років, але це не кращий результат. Звичайно, не факт, що ваше чадо захоче життя присвятити образотворчому мистецтву, можливо, це навіть і не стане його хобі, але постаратися зробити період зацікавленості живописом максимально продуктивним - ви зобов'язані. Ну, а ми допоможемо вам придбати мольберт настільний з доставкою по Україні!

×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон:
E-mail: *
×
Логін
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*
Ваш номер телефону не буде зібрано або використано для маркетингових цілей

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×